(Czech) Nejtěžších pět dnů koloběžkové historie je tu

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Před třemi týdny jsme vyráželi z Prahy na Sardinii. Je to jako věčnost. Dny jsou tu nekonečné a celé je trávíme na silnici. Od úsvitu do soumraku. Někdy i mnohem déle. Přežili jsme sardinské pláže i hory, sicilská mafiánská městečka, šílené státovky v Kalábrii, krásné pobřeží Gargana, vinařské oblasti Umbrie a Toskánska, zapomenutá údolí Apenin, smrtonosný provoz na předměstích Modeny a Parmy i lombardské klikaté silničky mířící vysoko do hor. V nohách máme přes 2500 kilometrů a přes 20.000 výškových metrů. Patnáct etap z jedenadvaceti.
Dalo by se říci, že cíl v Miláně je na dosah. Opak je ovšem pravdou.

V pondělí 22.5.2017 v 1:00 ráno vypukne nejšílenějších pět dnů koloběžkové historie. Ačkoliv jsme na koloběžkách zažili v podstatě vše, následujícímu týdnu se nic nevyrovná.
Pondělní královská etapa Gira o délce 227km a převýšení přes 5500 výškových metrů nás zavede nejprve na příkré Passo Mortirolo a poté hned dvakrát na Stelvio. To otevřelo své brány (snad) dnes. Nahoře ve výšce 2700m je stále přes dva metry sněhu. Sečteno podtrženo, lehce se může stát, že tuto etapu pojedeme kolem 24 hodin.


Následující den však nemůžeme vstávat déle než ve 4 hodiny ráno. Na programu je totiž 217km traverz přes Apricu a Passo Tonale do východních Dolomit. Cíl je v Canazei a posledních 80km je do kopce.


Ve středu potom na nás čeká dalších 4000 výškových metrů vměstnaných do 137km. Klasická dolomitská etapa přes passa Pordoi, Valparola (Falzarego), Gardena a Pinei. Ani potom se však nevyspíme.


Čtvrtek je ve znamení 191km etapy z Innichenu přes Kreuzbergpass, dvanáctikilometrovou Sappadu, jedenáctikilometrovou Sella Chianzutan a cílové 16km dlouhé stoupání na Piancavallo.


No a pokud se dostaneme až sem, pak je na řadě předposlední etapa Gira. 190km přes třicetikilometrové stoupání na monumentální Monte Grappa a cílový kopec v Asiagu.


Víc slov není asi třeba. Z rovnice o nekonečně neznámých vyplývá pouze jedno jasné řešení. Pokud za týden v sobotu objevíme v Monze na startu časovky do Milana, poslední etapy stého Gira, bude to koloběžkový zázrak. Pokud ne, pak nás Alpy a Dolomity nenechali projít.
Přátelé. Děkujeme za dosavadní podporu všem. Zůstaňte s námi a držte nám palce. KICK ITALY 2017 – Giro d´Italia na koloběžce ještě neskončilo. Právě naopak. Začíná za pár hodin…