Footbikes we ride at the 100th Giro

Na jakých pojedeme koloběžkách? Takových otázek jsme během uplynulých měsíců dostali desítky. A před Vánoci přišel čas se s Vámi, našimi fanoušky, podělit o podrobnosti.

Odpověď na tuto otázku nebyla zcela jednoduchá. Ve hře bylo od léta 2015 mnoho úvah a možností, z nichž se nakonec vyvinul systém, který Vám nyní představíme.

Hledání odpovědi na otázku, jaký poměr kol zvolíme, byla asi nejsložitější. Nakonec jsme se přiklonili k tomu, že koloběžka, jak ji dnes zná většina lidí, má přední kolo větší, než kolo zadní. A přestože v určitých podmínkách by poměr kol 28×28 jel třeba o něco lépe, zůstáváme nakonec u starého osvědčeného konceptu koloběžky 28×20“.

A protože hlavními partnery našeho projektu jsou společnosti KICKBIKE a YEDOO je nasnadě nalézt odpověď na otázku, které koloběžky pojedou Giro 2017. Budou to

Kickbike Race MAX 20

a

YEDOO Wolfer.

Obě koloběžky není třeba nijak moc představovat.

Kickbike Race MAX 20 je hliníkovou klasikou z dílny Hannu Vierikka. Na kontě má nekonečnou řadu světových a evropských titulů a hlavně stý ročník Tour de France, který zvládla bez jakéhokoliv problému. V tomto ohledu tedy není potřeba žádného dalšího komentáře.

YEDOO Wolfer je zbrusu nový model z dílny Kuby Bostla a jeho týmu, postavený obdobně jako Race MAX na hliníkovém rámu. Přestože jde o stroj uvedený na trh teprve v létě 2016, je internet plný pochvalných recenzí, které jsme po jeho testování museli potvrdit též my.

Takže žádné karbony, monoposty, ultraposty a podobné. Zůstáváme věrni hliníku. Potřebujeme lehký a tuhý stroj, což obě koloběžky bez výjimky splňují. Každý z jezdců si pouze dovybaví kokpit své koloběžky z hlediska pohodlí jízdy, případně provede další úpravy, tak aby mu stroje plně vyhovovaly. Každé malinké nepohodlí třítýdenní etapák nemilosrdně trestá.

Ovšem aby vše nebylo tak jednoduché, je potřeba jedním dechem dodat následující. Jak s Hannu Vierikkem, majitelem Kickbike, tak s Danem Pilátem, vlastníkem YEDOO, jsme se dohodli, že celé Giro d´Italia 2017 bude absolvovat jeden Yedoo Wolfer a jeden Kickbike Race MAX se svým jezdcem. Ostatní jezdci budou koloběžky v jednotlivých etapách střídat.

Yedoo jezdcem

bude Vašek Liška, který osedlá zbrusu nový Yedoo Wolfer a pokusí se ho vítězoslavně dovézt až k páté největší katedrále světa, Dómu v Miláně.

Kickbike jezdcem

bude Honza Vlášek, který se zřejmě pokusí udržet při životě svůj legendární Race MAX 20 „Rudý Baron“, který absolvoval Tour de France i Paříž – Roubaix a najeto má okolo 30.000 kilometrů.

Zbylých 5 členů týmu pojede vždy celou etapu kompletně buď na strojích YEDOO nebo Kickbike. Jinými slovy tak etapu pojede vždy jeden Race MAX a šest Wolferů nebo jeden Wolfer a šest strojů Kickbike. Ptáte se proč? Důvodem je konzistence mediálních výstupů z projektu, kterých bude opravdu velké množství.

Závěrem bych si dovolil velké poděkování jak Danu Pilátovi a YEDOO, tak Hannu Vierikkovi a KICKBIKE za důvěru, kterou do nás oba znovu po třech letech vložili. Pánové, uděláme vše, co bude v našich silách, abychom se 27.5.2017 setkali u Dómu v Miláně a při posezení u klasického italského ristretta zhodnotili naši společnou cestu Itálií.