(Czech) Giro na koloběžce zahájeno!

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tak máme za sebou první etapu. Nebyla to ta nejjednodušší věd na světě, ale to jsme čekali. Začátky, než se člověk rozjede, jsou občas ultrakruté.

Po budíčku o půl čtvrté jsme nabrali kurz autem na 160km vzdálené Allghero. Start na nultém kilometru proběhl po minutě ticha za zesnulého Michelle Scarponiho těsně po sedmé. KICK ITALY 2017 bylo definitivně zahájeno.

Sluníčko se vyhouplo nad kopce po necelé půlhodince jízdy, zrovna když Vašek Vysílal živě do Dobrého rána.

Prvních 30 kilometrů na Sassari se jelo s vycházejícím sluncem krásně. Museli jsme poprvé zvolit alternativní trasu, protože Giro vedlo po dálnici. A tam my nesmíme, leda, jak říká Vašek, bychom měli doprovod dvou policejních aut..

Sassari byla smrt. V ranní špičce projet městem byl krapet hardcore. Ale na naší cestě určitě ne poslední. Jediná dobrá zpráva na Sassari byla, že jsem v něm překročili setinu celkové délky Gira. A to se hodí.

Dál se cesta pěkně točila podél pobřeží až na Santa Terezu. První stoupání čtvrté kategorie nás již začalo tahat za nohy. Tím spíše, že jsme jeli téměř pořád v heteráku (heterák je protivítr, homouš je vítr zadní, pokud by někdo nevěděl). Část cesty byla také s bočním větrem. To je také trochu nevýhoda cestování za silničního provozu. Protože v plném provozu nemůžeme vyskládat Terezín. A každý jede za své.

Cesta podél moře byla dost houpavá a i s druhou čtyřkou nám to hodilo okolo 3000 výškových metrů, což není úplně málo.

Jedinou černou kaňkou dne byl Kubův pád na kruháči při vjezdu do cílové Olbie. Jen lehká spálenina, nic vážného…

Cíl jsme dobyli po 14 hodinách a 206km. A už se těšíme na zítřek. Nebo možná ne. Čeká nás 221 km přes hornaté vnitrozemí. Jedna vrchařská trojka a jedna dvojka. Minimálně 16 hodin cesty. Start v pět ráno.

Díky moc za podporu a držte nám palce!!!

Video z úvodu etapy pro ČT sport.
Vstup Vaška Lišky do Studia 6 s Českou televizí.