(Czech) Giro den 1 – Cesta do Itálie

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tak jsme vyjeli. V sedm ráno z Bohdalce z velkoskladu expedice. Sedm jezdců, kameraman Ondra, fotograf Ivo a dva supporťáci Láďa a Aurora. Tu jsme tedy vyzvedli v Plzni. Jedeme dvěma dodávkami od Peugeot Kopecký. Jeden je Peugeot Traveller v kůži, který bude sloužit jako média vůz. Druhý Traveller je přestavěný na náklaďák. Tj. jen pět míst na sezení, ale za to velký nákladní prostor.

V tomto složení musíme přežít celou Sardinii, tj. do neděle. Jakmile přeletíme na Sicílii, bude tam na nás čekat již Boxer a obytňák a dalších sedm supporťáků. Na Sicílii letí pouze koloběžkáři. Travellery se svými posádkami se musí přesunout po moři k Římu a zbytek cesty na jih (tj. asi 1000km) dojet po svých.

No o tom později. Cesta je poněkud zdlouhavá, ale parádní soundsystemy našich Pežotů valí naši expediční klasiku od Alana Jacksona přes Honzu Vyčítala až po těžký bedny z Michalovy produkce. Náklaďák totiž velí z kokpitu mistři světa Pelc, Kulka. Vzadu sedí mistr světa Vlášek s věčně druhým Odvárkou. Stav na zápasy v tenise je zatím 1:3.

Co se děje v druhém autě, těžko říci. Pokud můžeme pozorovat při letmých průjezdech, většinou spí. Kromě řidiče. Ten spíše klimbá.

Debaty se vedou o lecčems. Zejména o tom, zda to lze ujet. To ukáže čas.

Hranice Itálie jsme překročili ve dvě odpoledne. Na Brenneru jsou tuny sněhu. Snad během měsíce roztaje. Tamtéž padlo také první kafe výletu v podání Iva a Honzy. Cena jednoho Eura je více než příznivá.

Kolem páté jsme překročili Pád. Rubikon asi o něco dříve. Kostky jsou vrženy. A to jedeme na koloběžkách Kickbike a Yedoo.

Večerní příjezd do Livorna byl nakonec krapet komplikovaný. Z penzionku z Booking.com s nonstop recepcí a parkovištěm se vyklubala paní bez zubů a tři strejcové. Jeden dával platebku do terminálu třikrát obráceně, druhý měl půlku zubů ze stříbra a třetí říkal něco, jako že nás mají bolet nohy z koloběžky na Giru. Ale nevím. Parkoviště samozřejmě nikde. Ale prý je v ulicích bezpečno. Hlavně na té hlavní, kde pořád jezdí policie. Jen se tam nedá parkovat.

 

Vše ovšem jistí impozantní výhled na hlavní náměstí v Livornu. Takže jdeme strávit první noc v Itálii. Snad bude růžová…

Nezapomeňte nás sledovat také na:

Facebook: www.facebook.com/kickitaly2017

Instagramu: Kickitaly2017

A YouTube: Kickitaly2017