(Czech) 2. etapa Olbia – Tortoli

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Po včerejší první úspěšné etapě není prostor na oslavu, již ve 3:35 ráno vstáváme a po snídani se přesouváme na start druhé etapy z Olbie do Tortoli. Přesun je naštěstí jen velmi krátký a ve 4:30 odjíždíme z místního letiště. Všude je absolutní tma, svítí jen sedm světel na našich koloběžkách.

Čekalo nás šílených 221 kilometrů s dvěma vrcholy včetně vrchařské prémie druhé kategorie na horu Genna Silana.

Prvních 62 kilometrů etapy bylo prakticky jen do kopce a tomu odpovídalo i tempo, po 5 hodinách jsme za sebou měli 55 kilometrů a doufali, že se profil trati konečně otočí.

Odměnil nás nádherný sjezd do Bitti, kde jsme předjížděli jedno auto za druhým a soutěžili o titul koloběžkového Sjezdaře Gira.

Pak se ale podmínky začaly ztěžovat. Opět se jelo do kopce a opět se ke slovu přihlásilo ukrutné vedro. Každý z nás vypil za etapu minimálně 7-10 litrů vody, Jarouš chodil každejch 17 minut chcát. Vážně.

Na jednom z mostů před výšlapem na Nuoru nám cestu zatarasilo hejno krav hnané policisty – ještě že v červený se jede až Vuelta 🙂

V další části se už problémy kupily. Prokletá Nuora uštědřila Vaškovi defekt po cestě nahoru a Honzovi po cestě dolů. Do toho začalo být fakt nesnesitelný vedro a Pelcík cestou do Olieny začal hlásit střevní potíže. A to nás vrchařská prémie dne teprve čekala…

Výstup druhé kategorie na vrchol Genna Silana v 1002 m.n.m byla první pořadná prověrka letošního Gira. A taky první možnost sbírat body do vrchařské soutěže, čehož využil Vašek a body si vyšlapal pěkně z čela.

Poté nás už čekal jen příjemný sjezd v mlze, která by se dala krájet, až do cíle v Tortoli, do kempu jsme dorazili chvíli před půlnocí.

Díky všem za podporu a milé vzkazy, držte nám i dál palce!