Giro den 1 – Cesta do Itálie

Tak jsme vyjeli. V sedm ráno z Bohdalce z velkoskladu expedice. Sedm jezdců, kameraman Ondra, fotograf Ivo a dva supporťáci Láďa a Aurora. Tu jsme tedy vyzvedli v Plzni. Jedeme dvěma dodávkami od Peugeot Kopecký. Jeden je Peugeot Traveller v kůži, který bude sloužit jako média vůz. Druhý Traveller je přestavěný na náklaďák. Tj. jen pět míst na sezení, ale za to velký nákladní prostor.

V tomto složení musíme přežít celou Sardinii, tj. do neděle. Jakmile přeletíme na Sicílii, bude tam na nás čekat již Boxer a obytňák a dalších sedm supporťáků. Na Sicílii letí pouze koloběžkáři. Travellery se svými posádkami se musí přesunout po moři k Římu a zbytek cesty na jih (tj. asi 1000km) dojet po svých.

No o tom později. Cesta je poněkud zdlouhavá, ale parádní soundsystemy našich Pežotů valí naši expediční klasiku od Alana Jacksona přes Honzu Vyčítala až po těžký bedny z Michalovy produkce. Náklaďák totiž velí z kokpitu mistři světa Pelc, Kulka. Vzadu sedí mistr světa Vlášek s věčně druhým Odvárkou. Stav na zápasy v tenise je zatím 1:3.

Co se děje v druhém autě, těžko říci. Pokud můžeme pozorovat při letmých průjezdech, většinou spí. Kromě řidiče. Ten spíše klimbá.

Debaty se vedou o lecčems. Zejména o tom, zda to lze ujet. To ukáže čas.

Hranice Itálie jsme překročili ve dvě odpoledne. Na Brenneru jsou tuny sněhu. Snad během měsíce roztaje. Tamtéž padlo také první kafe výletu v podání Iva a Honzy. Cena jednoho Eura je více než příznivá.

Kolem páté jsme překročili Pád. Rubikon asi o něco dříve. Kostky jsou vrženy. A to jedeme na koloběžkách Kickbike a Yedoo.

Večerní příjezd do Livorna byl nakonec krapet komplikovaný. Z penzionku z Booking.com s nonstop recepcí a parkovištěm se vyklubala paní bez zubů a tři strejcové. Jeden dával platebku do terminálu třikrát obráceně, druhý měl půlku zubů ze stříbra a třetí říkal něco, jako že nás mají bolet nohy z koloběžky na Giru. Ale nevím. Parkoviště samozřejmě nikde. Ale prý je v ulicích bezpečno. Hlavně na té hlavní, kde pořád jezdí policie. Jen se tam nedá parkovat.

 

Vše ovšem jistí impozantní výhled na hlavní náměstí v Livornu. Takže jdeme strávit první noc v Itálii. Snad bude růžová…

Nezapomeňte nás sledovat také na:

Facebook: www.facebook.com/kickitaly2017

Instagramu: Kickitaly2017

A YouTube: Kickitaly2017