Tisková zpráva: Koloběžkáři se chystají na Giro d´Italia

Tým, který v roce 2013 na koloběžce úspěšně absolvoval stý ročník Tour de France, se vrací na silnice. V květnu 2017 se šest koloběžkářů postaví na start cyklistického Giro d´Italia. Každou etapu pojedou podobně jako při Tour de France v celé délce pouhý jeden den před cyklistickým pelotonem.IMG_3051-Edit kopie

„Tour de France je bezesporu nejslavnější cyklistický závod, ale Giro d´Italia je o pouhé čtyři roky mladší. Zároveň je to podle nás nejtěžší cyklistický etapový závod světa,“ říká Honza Vlášek, jeden z jezdců a organizátorů projektu. Na koloběžkáře podle jeho slov bude čekat nejen nestálé květnové počasí, kdy nahoře v Alpách a Dolomitech leží ještě metry sněhu, ale také třeba mnohem kratší dny než při Tour 2013 a také šílený provoz na italských silnicích.

Koloběžkáři předpokládají, že na stupátku mezi dvěma koly stráví až 20 hodin denně, neboť nejdelší etapy měří leckdy až 250km a ty horské mají převýšení okolo 5000 metrů.

„Bude to pořádná porce každodenní práce. Vzbudit se brzy ráno, za tmy vyrazit na cestu, vrátit se před půlnocí, trocha spánku a další den nanovo,“ říká Václav Liška, který byl coby herec na volné noze během Tour de France 2013 mediální tváří projektu. Svoji roli však během Gira předá někomu jinému: „Celá akce by nedávala moc velký smysl, kdybychom ji absolvovali jen tak pro sebe. Proto jsme v případě Gira spojili síly s badmintonistou Petrem Koukalem a jeho projektem STK pro chlapy. Cílem projektu je tak mimo jiné upozornit na nebezpečí rakoviny a získat finanční prostředky na Koukalova snažení v rámci prevence proti této zákeřné chorobě,“ dodává Liška.

Petr Koukal, který se v současné době chystá na svůj první badmintonový zápas v Riu, k tomu dodává: „Jsem nadšený, že jsem mohl spojit svůj nadační projekt STK PRO CHLAPY s projektem KICK ITALY 2016 a těším se, že společnými silami zabojujeme za zdravější svět a aktivnější přístup k životu.“ Před týmem nyní stojí nejen tři čtvrtě roku tréninku, ale také těžký proces hledání partnerů a celého rozsáhlého týmu, který bude akci zajišťovat. V květnu 2017 se pak celý tým vydá na Sardinii, kde třítýdenní putování nejtěžším etapovým závodem začne.

_

Více informací naleznete na: Web: www.kickitaly2017.com
FCB: https://www.facebook.com/KickItaly2017/
Instagram: https://www.instagram.com/kickitaly2017/
YouTube https://www.youtube.com/channel/UCeVzu-mtl5iHoHhJz1nLpsA
Twitter: https://twitter.com/KickItaly2017

Kontakt: vlasek@ultimaproduction.cz